Termoizolační nátěr Maxitherm® představuje systém, který kombinuje odraz tepla (termoreflexi) při zajištění prodyšnosti. Princip jeho fungování je v dutých sklokeramických mikrokuličkách, velikých pouze 10 – 100 mikronů rozptýlených ve speciální elastomerické bázi. Elastomerická báze zajišťuje rovnoměrné rozložení mikrokuliček po celé ošetřené ploše. Pouze rovnoměrné rozložení mikrokuliček zajišťuje spolehlivou funkci a účinnost výrobku. Na povrchu zdí se po vyschnutí a vyzrání Maxithermu vytvoří speciální povrch, umožňující odrazit část tepla, které by jinak uniklo ven. Teplo sálající v místnosti naráží do stěn ošetřených Maxithermem, které část tepla odrazí zpět do prostoru a část pohltí. 

Sklokeramické mikrokuličky jsou duté a částečně vakuované a fungují jako malé termosky. Termoizolační nátěr Maxitherm®je prodyšný a hydrofóbní, snižováním vlhkosti pláště budovy snižuje i jeho tepelnou vodivost. Účinek termoizolačního nátěru Maxitherm® je ve svém výsledku komplexem všech těchto vlastností.

Sklokeramické mikrokuličky poskytují svým ideálně sférickým tvarem nejmenší povrch vzhledem k svému objemu. Mikrokuličky v nátěru po sobě rolují jako kuličky ve valivých ložiscích. Tím se zvyšuje viskozita nátěru a jeho roztíratelnost i při napohled hustší konzistenci. Snižuje se doba i poměr sesychání. Sklokeramické mikrokuličky na povrchu nátěru vytvářejí ochrannou vrstvu, zvyšují jeho tvrdost, odolnost a tím i životnost. Díky svému sférickému tvaru výrazně brání usazování prachu a nečistot a zajišťují ošetřenému povrchu tzv. samočistící efekt.

Objednávejte produkty Maxitherm zde.