Termoizolační nátěr Maxitherm® představuje systém, který kombinuje odraz tepla (termoreflexi) a tepelnou izolaci při zajištění prodyšnosti. Proč termoizolační resp. termoreflexní nátěr Maxitherm® odráží tolik tepla? Princip jeho fungování je v dutých sklokeramických mikrokuličkách, velikých pouze 10 – 100 mikronů a ve speciální elastomerické bázi. Mikrokuličky dodávají materiálu jeho termoreflexní vlastnosti. Na povrchu zdi se po vyschnutí a vyzrání termoizolačního nátěru vytvoří souvislá vrstva těchto kuliček, která vykazuje vlastnosti „tepelného zrcadla“ tzn. plochy, od níž je teplo schopné odrazit se zpět ke svému zdroji. Elastomerická báze zajišťuje rozložení mikrokuliček rovnoměrně po celé ošetřené ploše. Rovnoměrné rozložení mikrokuliček zaručuje spolehlivou funkci a účinnost výrobku.

Sklokeramické mikrokuličky zajišťují i snížení tepelné vodivosti. Díky tomu, že jsou duté a částečně vakuované fungují izolačně jako malé termosky. Poskytují Maxithermu nejen termoreflexní, ale i významné termoizolační vlastnosti. Termoizolační nátěr Maxitherm®je prodyšný a hydrofóbní, snižováním vlhkosti pláště budovy snižuje i jeho tepelnou vodivost. Účinek termoizolačního nátěru Maxitherm® je ve svém výsledku komplexem všech těchto vlastností.

Sklokeramické mikrokuličky poskytují svým ideálně sférickým tvarem nejmenší povrch vzhledem k svému objemu. Mikrokuličky v nátěru po sobě rolují jako kuličky ve valivých ložiscích. Tím se zvyšuje viskozita nátěru a jeho roztíratelnost i při napohled hustší konzistenci. Snižuje se doba i poměr sesychání. Sklokeramické mikrokuličky na povrchu nátěru vytvářejí ochrannou vrstvu, zvyšují jeho tvrdost, odolnost a tím i jeho životnost. Díky svému sférickému tvaru výrazně brání usazování prachu a nečistot a zajišťují ošetřenému povrchu tzv. samočistící efekt.

Objednávejte produkty Maxitherm zde.