Termoizolační nátěr Maxitherm® představuje systém, který kombinuje termoreflexi při zajištění prodyšnosti. Princip jeho fungování je v dutých sklokeramických mikrokuličkách, velikých pouze 10 – 100 mikronů a ve speciální elastomerické bázi. Na povrchu zdi se po vyschnutí a vyzrání nátěru vytvoří souvislá vrstva těchto kuliček, která se vyznečuje vyšším odrazem tepla. Elastomerická báze zajišťuje rozložení mikrokuliček rovnoměrně po celé ošetřené ploše. Rovnoměrné rozložení mikrokuliček zaručuje spolehlivou funkci a účinnost výrobku.

Sklokeramické mikrokuličky jsou duté a částečně vakuované a fungují jako malé termosky. Termoizolační nátěr Maxitherm®je prodyšný a hydrofóbní, snižováním vlhkosti pláště budovy snižuje i jeho tepelnou vodivost. Účinek termoizolačního nátěru Maxitherm® je ve svém výsledku komplexem všech těchto vlastností.

Sklokeramické mikrokuličky poskytují svým ideálně sférickým tvarem nejmenší povrch vzhledem k svému objemu. Mikrokuličky v nátěru po sobě rolují jako kuličky ve valivých ložiscích. Tím se zvyšuje viskozita nátěru a jeho roztíratelnost i při napohled hustší konzistenci. Snižuje se doba i poměr sesychání. Sklokeramické mikrokuličky na povrchu nátěru vytvářejí ochrannou vrstvu, zvyšují jeho tvrdost, odolnost a tím i jeho životnost. Díky svému sférickému tvaru výrazně brání usazování prachu a nečistot a zajišťují ošetřenému povrchu tzv. samočistící efekt.

Objednávejte produkty Maxitherm zde.