Komplexní sanační systém Maxitherm® s dlouhodobým protiplísňovým efektem je určený pro použití v exteriérech i interiérech budov. Zajišťuje odstranění kondenzační vlhkosti a plísní na zdi a především spolehlivou a dlouhodobou ochranu zdiva proti plísním, řasám a mechům. Jeho aplikace je snadná a účinná. 

ODSTRAŇTE PLÍSNĚ NA ZDI VE TŘECH JEDNODUCHÝCH KROCÍCH:

 

1. vrstva FUNGISTAT - likvidátor plísní

Bezbarvý, vodou ředitelný nátěr. Bez zápachu. Naneste celoplošně, přímo na plísní napadený podklad. Účinně likviduje široké spektrum plísní, mechů a řas.

Nechte působit 24 hodin.  Po této době jsou plísně bezpečně vyhubené bez rizika dalšího šíření, vdechnutí apod.  V případě potřeby následně celou ošetřenou plochu omyjte vodou.  FUNGISTAT spolehlivě odstraňuje plíseň na zdi. Účinně likviduje i hyfy plísní v podkladu. FUNGISTAT zdivo vyčistí od plísní a připraví k aplikaci následujících vrstev: penetrace MAXIPEN a nátěru MAXITHERM SILIKON. 

Nakupujte tyto produkty zde.

2. vrstva MAXIPEN - penetrace extrémně odolná vůči plísním

Obsahuje dlouhodobě působící přísady odolné vůči plísním, řasám a mechům. Současně zpevňuje podklad a snižuje jeho nasákavost.

MAXIPEN naneste celoplošně na suchý, čistý a soudržný podklad.  Nechte působit 24 hod.

UPOZORNĚNÍ: 

PRVNÍ DVA KROKY JSOU POUZE PŘÍPRAVNOU FÁZÍ A SLOUŽÍ K VYČIŠTĚNÍ ZDIVA OD PLÍSNÍ. SAMY O SOBĚ ALE PŮSOBÍ POUZE KRÁTKODOBĚ. PRO ODSTRANĚNÍ KONDENZAČNÍ VLHKOSTI A DLOUHODOBÝ PROTIPLÍSŇOVÝ EFEKT JE NUTNÉ APLIKOVAT NEJDŮLEŽITĚJŠÍ SOUČÁST TOHOTO SYSTÉMU - MAXITHERM SILIKON 


Nakupujte tyto produkty zde.

3. MAXITHERM SILIKON

Termoizolační antikondenzační  nátěr s dlouhodobým protiplísňovým efektem. 

Na penetrací MAXIPEN opatřený podklad celoplošně naneste  několika vrstvami doporučené množství nátěru MAXITHERM SILIKON. Třetí a nejdůležitější krok v našem sanačním systému - pouze MAXITHERM SILIKON zajistí dlouhodobý efekt proti plísním na zdi a odstraní kondenzační vlhkost.

MAXITHERM SILIKON CHRÁNÍ POVRCH ZDIVA PROTI PLÍSNÍM A ŘASÁM DLOUHODOBĚ A ÚČINNĚ:

Obsahuje pevné biocidní mikročástice, které zůstávají zabudovány v nátěru - nedochází k jejich vymývání ani uvolňování do ovzduší. Obsahuje pouze anorganické složky, které nejsou živnou složkou pro tvorbu plísní a řas. Vytváří mikroskopicky dokonale hladký povrch, na němž neulpívají nečistoty - tzv. samočistící povrch. Má vysokou paropropustnost. Je hydrofobní – odpuzuje déšť i atmosférickou vlhkost. Nejedná se o protiplísňovou barvu! MAXITHERM SILIKON funguje na jiném principu: zvyšuje povrchovou teplotu zdí, tím odstraňuje tepelné mosty, na nichž kondenzuje vlhkost a následně se tvoří plísně. Pokud odstraníte tepelné mosty, zeď přestane vlhnout a tím i plesnivět. Na suché zdi se plísně netvoří. MAXITHERM SILIKON má spolehlivou a především dlouhodobou účinnost.

 
Nakupujte tyto produkty zde.