Aplikace termoizolačních antikondenzačních nátěrů Maxitherm a Maxitherm Silikon je velice jednoduchá. Obsah kbelíku po otevření důkladně promícháme. Nanášíme na čistý, suchý, odmaštěný, vrstev předchozích nátěrů zbavený, předem připravený podklad. Natíráme jako klasické barvy – malířským válečkem nebo štětkou, u velkoplošných fasádních aplikací můžeme volit metodu bezvzduchého stříkání (prostřednictvím profesionálního zařízení typu airless). Mezi jednotlivými vrstvami nutné dodržet technologickou přestávku min. 12 hodin (v závislosti na teplotě a vzdušné vlhkosti). 

Maxitherm® před aplikací promíchejte ale neřeďte – je distribuován ve finálním stavu. Před aplikací natřete zeď vhodnou penetrací – zvýší přilnavost nátěru a sníží jeho spotřebu. Doporučujeme zvolit naši penetraci Maxipen. Oba výrobky se vzájemně velmi dobře doplňují a navíc máte zaručenu jejich 100% kompatibilitu.

 

Hlavní zásady při aplikaci termoizolačních nátěrů Maxitherm®

  • Maxitherm®se dodává ve finálním stavu, před aplikací jej neřeďte, pouze důkladně, ale šetrně promíchejte
  • Před aplikací zeď ošetřete hloubkovou penetrací Maxipen
  • Při aplikaci není podstatný počet nanesených vrstev, ale celkové nanesené množství Maxithermu na 1 m2, které je doporučené pro daný typ povrchu. Doporučujeme tedy přesně změřit plochu, na kterou budete nanášet, odvážit si potřebné množství Maxithermu a toto množství beze zbytku na plochu nanést. Mezi jednotlivými vrstvami dodržujte technologickou přestávku min. 12 hodin
  • Při venkovní aplikaci nesmí klesnout teplota pod 7°C . Platí pro celou dobu aplikace a 48 hodin po jejím ukončení.
  • Aplikaci je vždy nutné provést na celou plochu zdi. Ošetřit pouze dílčí části zdiva je nedostatečné.
  • Maxitherm pracuje na principu odrazu tepla. Pro dosažení optimálního účinku je nutné, aby byl  vždy na zdi poslední, koncovou vrstvou. V případě přetření Maxithermu jinými nátěrovými hmotami, překrytím tapetou atp. výrazně snížíte jeho odrazivost a tím i jeho účinnost.

 

 Podrobný návod na aplikaci nátěru v interiéru zde

 Podrobný návod na aplikaci náteru na fasádu zde