Významnou vlastností Maxithermu Silikonu je jeho antikondenzační a tím protiplísňový efekt:

Poslední dobou se v našich domech a bytech v mnohem větší míře vyskytují plísně na zdi. Pokud jste majitelem takového bytu, jistě vás tato situace trápí a snažíte se ji řešit. Mnoho lidí si ale bohužel neuvědomuje, že plíseň na zdi není prvotní příčinou problému, ale pouze jeho následkem.

Hlavní příčinou a tedy tím, co je skutečně nutné řešit je kondenzační vlhkost zdiva. Pokud zapátráte v paměti, určitě si vybavíte, že než se plíseň na zdi vašeho bytu objevila, předcházelo ji období, kdy zdi sice byly bez plísní, ale vlhly a tvořily se na nich nevzhledné mapy.

A tím se dostáváme k jádru problému. Pokud se chcete zbavit plísní na zdi, musíte nejprve odstranit vlhnutí zdí. Na suché zdi se plísně netvoří.

Možná vám to připadá jako neřešitelný problém, protože máte pocit, že jste v boji proti plísním vyzkoušeli všechno, co se dalo a možná i něco navíc, ale plísně na zdech vašeho bytu jsou nezničitelné.

Zřejmě za sebou máte zkušenosti s různými přípravky na bázi aktivního chlóru nebo fungicidů. Možná jste vyzkoušeli různé "barvy proti plísni". Některé vám pomohly více, jiné méně. Všechny ale pouze dočasně. Plísně se po použití těchto přípravků v určitém časovém odstupu vždy vrátily zpět - na zdi vašeho bytu.

Jinak to bohužel ani nemohlo být. Neodstranili jste totiž příčinu plesnivění zdí – kondenzační vlhkost. Jistě jste zaregistrovali, že se plísně vyskytují převážně na obvodových zdech. Tyto zdi bývají extrémně prochladlé a proto na nich dochází k výskytu kondenzační vlhkosti nejčastěji. Dalšími typickými místy výskytu kondenzační vlhkosti jsou místa tzv. tepelných mostů: rohy místností, okenní špalety, spojnice zdí, překlady nad okny apod.

Pokud chcete vlhnutí zdí a výskytu plísní na zdi zabránit, je potřeba tepelné mosty odstranit.

Řešením v tomto případě je použití termoizolačního antikondenzačního nátěru Maxitherm Silikon. Odstraňuje tepelné mosty, zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla po povrchu zdí a likviduje příčinu problému – kondenzační vlhkost. Odstraňuje příčinu plesnivění natrvalo a dlouhodobě chrání zdi.

MAXITHERM SILIKON není pouze běžná barva proti plísni s obsahem fungicidů. Funguje jinak. Účinně, efektivně a především dlouhodobě.
Na co se nás často ptáte..

Antikondenzacni izolacni nater, antikondenzační barva, antikondenzační nátěr na kov, antikondenzační nátěr na plech, antikondenzační nátěrové hmoty, antikondenzační účinek, antioxidacni a termoizolacni nater, antikondezacni termoizolacni nater, barva proti plísni, jak odstranit plíseň na zdi

Právě náš výrobek Maxitherm nebo Maxitherm Silikon se vyznačuje tímto charakteristickým účinkem.