banner termoizolacni, antikondenzacni nater akcni nabidka receptar prima napadu

Termoizolační nátěr - antikondenzační

Termoizolační nátěr Maxitherm

Hlavním efektem aplikace termoizolačního nátěru MAXITHERM je zajištění úspor na vytápění a současně zachování tepelné pohody při využívaní vnitřních prostorů budov.
Je velmi zajímavou možností jak snížit tepelné ztráty a výrazně tak uspořit finanční prostředky na vytápění. To vše poměrně snadno a bez finančně přemrštěných počátečních investic.

Termoizolační nátěr MAXITHERM představuje systém, který kombinuje odraz tepla a izolaci při zajištění prodyšnosti.

Možnosti jeho použití z hlediska tepelně izolačního jsou velmi široké. Mezi nejčastěji používané patří:

Využití v exteriéru
Termoizolační nátěr Maxitherm je vhodné aplikovat jako fasádní nátěrovou hmotu na venkovní fasády domů.
V zimě takto ošetřená fasáda odráží teplo unikající obvodovým zdivem ven, zpátky do objektu. Ošetřená fasáda se dále vyznačuje nízkou emisivitou – nízkým uvolňováním tepla do venkovního prostředí. Obě tyto skutečnosti zajišťují výraznou úsporu nákladů na vytápění budov.

V letních měsících oceníte skutečnost, že se fasáda ošetřená Maxithermem vyznačuje vysokou odrazivostí slunečního záření. Díky tomu dochází ke snížení přehřívání obvodových zdí a následně ke snížení přehřívání interiérů. Maxitherm® účinně chrání fasádu před UV zářením a povětrnostními vlivy, zajišťuje vysokou odolnost zdiva proti tvorbě řas, mechů a plísní. Tím prodlužuje její životnost. Navíc je prodyšný pro vodní páru a omyvatelný.
Výhody termoizolačního nátěru při použití v exteriéru:

 • snižuje náklady na topení
 • odráží unikající teplo zpět do interiéru, brání jeho úniku ven
 • zvyšuje tepelnou pohodu v interiéru
 • zabraňuje průniku atmosférické vody do podkladu, je vodoodpudivý
 • je prodyšný – prostupný pro vodní páru
 • odstraňuje příčiny tvorby plísní – má antikondenzační účinek
 • účinně chrání fasádu před UV zářením a povětrnostními vlivy
 • jednoduchá aplikace a snadná údržba
 • dlouhá životnost
 • nízké investiční náklady – rychlá návratnost vložených prostředků

Využití v interiéru

Aplikace termoizolačního nátěru v interiéru zvyší tepelnou pohodu v místnostech a ušetří náklady na vytápění. Má také významný a dlouhodobý antikondenzační a tím protiplísňový účinek.

Velkou výhodou aplikace na vnitřní zdi v interiérech bytů je možnost provádět práce kdykoli během roku bez závislosti na počasí. Navíc pokud jste jen trošku zruční, zvládnete celou interiérovou aplikaci realizovat svépomocí. Zateplení Vašeho bytu či domu Vás tak bude stát řádově tisícikoruny. Natíráte pouze ty stěny domu, kterými uniká teplo – obvodové zdi z vnitřní strany. Natírat příčky mezi jednotlivými obytnými místnostmi je zbytečné.

Výhody termoizolačního nátěru při použití v interiéru:

 • snižuje náklady na vytápění
 • trvale odstraňuje příčiny tvorby plísní na zdivu
 • zvyšuje tepelnou pohodu v interiéru
 • je prodyšný
 • jednoduchá aplikace a snadná údržba
 • dlouhá životnost
 • nízké investiční náklady – rychlá návratnost vložených prostředků

Další možnosti využití

Izolace stropů

Vlastníte rodinný dům s nedostatečně izolovanou střechou? Únik tepla stropem zde představuje významnou část tepelné ztráty domu. Natřete stropy pod střechou termoizolačním nátěrem - snížíte tepelné ztráty, zvýšíte komfort bydlení a výrazně ušetříte na vytápění.

Pod podlahové topení

Uvažujete o podlahovém topení? Základní podmínkou je dobrá izolace podlahy tak, aby nedocházelo k vytápění prostoru pod domem. I zde najde termoizolační nátěr svoje uplatnění. Odráží teplo, které by jinak unikalo podlahou směrem dolů. Může fungovat samostatně nebo v synergickém efektu s izolačním polystyrénem.
Termoizolačním nátěrem můžete ošetřit celý dům nebo pouze nejvíc exponované části - severní zdi, stropy pod střechou nebo podlahy. Pozor, Maxitherm® není všemohoucí a neodstraní technologické vady stavby – praskliny, rozjeté spáry či nesoudržný podklad. Opravte tyto závady před aplikací nátěru.

 

2009-2011 © Microterm Color s.r.o.
Veškerý obsah tohoto webu je chráněn podle autorského zákona, zákona o ochranných známkách a podle příslušných ustanovení obchodního zákoníku o nekalé soutěži. Texty, fotografická a jiná díla zde se nacházející jsou chráněny a bez prokazatelného souhlasu společnosti Microterm Color s.r.o. je zakázáno jejich kopírování a další šíření jakýmkoliv způsobem. teplovodní podlahové topení